Ραδιοφωνικός διαγωνισμός για τις Παγκόσμιες Ημέρες Unesco!- Συμμετέχετε και κερδίστε!

preview_DeLaSalle_Radio_Spot_2015Το European School Radio συνεργάζεται με το Δημοτικό Σχολείο ΔΕΛΑΣΑΛ Θεσσαλονίκης, στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Δημιουργίας Πρωτότυπου Κοινωνικού Ραδιοφωνικού Μηνύματος για την Παγκόσμια Πολιτιστική Κληρονομιά, την Άυλη Πολιτιστική Κληρονομιά και για την Αειφορία, μέσα από την Πολιτιστική Ατζέντα των Παγκόσμιων Ημερών.

O διαγωνισμός τελεί υπό την αιγίδα της Ελληνικής Εθνικής Επιτροπής για την UNESCO..

Ο Διαγωνισμός απευθύνεται στους/στις μαθητές/τριες όλων των τάξεων (Α ́ έως ΣΤ των Δημόσιων και Ιδιωτικών Δημοτικών Σχολείων.

Η Πολιτιστική Ατζέντα θα περιλαμβάνει τις παρακάτω Παγκόσμιες Ημέρες:

• Παγκόσμια Ημέρα Ραδιοφώνου

• Παγκόσμια Ημέρα Ποίησης

• Παγκόσμια Ημέρα Πολιτιστικής Κληρονομιάς

• Παγκόσμια Ημέρα Πολιτισμικής Διαφορετικότητας

• Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος

• Παγκόσμια Ημέρα Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

Προκήρυξη Μαθητικού Ραδιοφωνικού Διαγωνισμού

Έγκριση Διαγωνισμού από το Υπουργείο Παιδείας

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2015/02/09/radiodayscontest2015/