ΕΝΑ ΘΡΑΝΙΟ ΓΕΜΑΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΡΑΔΙΟΔΡΟΜΙΟ, από το 4ο Γυμνάσιο Σερρών, Κυριακή 21/12 στις 8μ.μ.

Με φόντο το κλίμα των ημερών η ραδιοφωνική ομάδα της Γ’ τάξης του 4ου Γυμνασίου Σερρών παρουσιάζει την εκπομπή της ΕΝΑ ΘΡΑΝΙΟ ΓΕΜΑΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΡΑΔΙΟΔΡΟΜΙΟ, την Κυριακή 21 Δεκέμβρη και ώρα 8 μ.μ.. Σας προσκαλούμε λοιπόν σε μια εορταστική περιπλάνηση, παρουσιάζοντας τραγούδια που αναφέρονται στα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά, τα οποία ερμηνεύθηκαν από καλλιτέχνες διαφόρων μουσικών ειδών και σε διάφορες εποχές από τη δεκαετία του ’50 μέχρι σήμερα. Από την λάτιν-τζαζ, τη σόουλ και τα μιούζικαλ ως το ροκ’εν’ρολλ, τη ροκ και την ποπ. Θα ακουστούν τραγούδια, που είναι πολύ γνωστά κι έχουν γνωρίσει δεκάδες και ποικίλες διασκευές, αλλά και άλλα ίσως λιγότερο γνωστά που έχουν όμως γράψει τη δική τους μουσική ιστορία.
Συντονιστείτε στο Ευρωπαϊκό Σχολικό Ραδιόφωνο και στο 4ο Γυμνάσιο Σερρών!!!

φωτο παρουσίασης εκπομπη 21-12-14

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2014/12/20/%ce%b5%ce%bd%ce%b1-%ce%b8%cf%81%ce%b1%ce%bd%ce%b9%ce%bf-%ce%b3%ce%b5%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%bf-%cf%84%cf%81%ce%b1%ce%b3%ce%bf%cf%85%ce%b4%ce%b9%ce%b1-%cf%83%cf%84%ce%bf-%cf%83%cf%87%ce%bf%ce%bb%ce%b9/