Κάτω οι κεραίες κινητής τηλεφωνίας από την γειτονιά μας .

attention

ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ-ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ

Εμείς οι μαθητές της Στ τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Χανίων  καταγγέλλουμε την τοποθέτηση κεραιών κινητής τηλεφωνίας σε ταράτσα οικοδομής μόλις λίγα μέτρα από το σχολείο μας.

Γνωρίζουμε ότι  οι κεραίες επιβαρύνουν την υγεία μας.

Ο Παγκόσμιος Οργανισμός πληροφορεί ότι  οι κεραίες αυτές δημιουργούν ειδικά σε ευαίσθητες κοινωνικές ομάδες όπως εμάς τα  παιδιά , διαταραχές της προσοχής, πονοκέφαλο αϋπνία, υπερκινητικότητα ,αυτισμό, καρκίνο και άλλα.

Ο ιδιοκτήτης που επέτρεψε να τοποθετηθούν οι κεραίες στην ταράτσα του σπιτιού του θυσίασε στο βωμό του κέρδους την υγεία μας.

Η Ιστορική συνοικία μας θα υποβαθμιστεί λόγω της ακτινοβολίας των κεραιών

Θέλουμε να ζήσουμε χωρίς να απειλείται η υγεία μας .

Συμβάλλετε όπως μπορεί ο καθένας για να απομακρυνθούν  οι κεραίες  από τις κατοικημένες περιοχές.

Κάτω οι κεραίες κινητής τηλεφωνίας από την γειτονιά μας .

Η ζωή του κάθε παιδιού είναι ανεκτίμητη

Οι μαθητές του 10ου Δημοτικού Σχολείου Χανίων

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2014/03/12/7839/