Τίτλος εκπομπής για 1ο ΓΕΛ Κω…”Τα λέμε ΡαδιοφωνιΚΩΣ”

Και ναι επιτέλους μετά από 2 μήνες βγήκε το όνομα της εκπομπής μας !!!

Λοιπόν … Τα λέμε ΡαδιοφωνιΚΩΣ κάθε Τετάρτη 22:00 με 23:00 εδώ στο Ευρωπαϊκό Σχολικό Ραδιόφωνο …..

Μόνο ;

Χμμμ όχι μόνο…. Μετά από συζήτηση που είχαμε με το δημοτικό ραδιόφωνο της Κω , οι μαθητές μου έχουν τη δυνατότητα να βγαίνουν ζωντανά στον αέρα κάθε Σάββατο και Κυριακή 16:00-18:00 με δική τους εκπομπή μέσα από τα στούντιο του σταθμού.

Οι μαθητές είναι ενθουσιασμένοι αν και στην αρχή γκρινιάξαν… τώρα έχουμε φτάσει πολλοί από αυτούς να θέλουν δική τους εκπομπή !!!

Ευχαριστώ το δημοτικό ραδιόφωνο Ράδιο Κως για την κίνηση αυτή και σας το προτείνουμε…. μιλήστε με τα τοπικά μέσα ενημέρωσης και πάρτε ώρες για να κάνουν τα παιδιά εκπομπές….

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2014/02/25/%cf%84%ce%af%cf%84%ce%bb%ce%bf%cf%82-%ce%b5%ce%ba%cf%80%ce%bf%ce%bc%cf%80%ce%ae%cf%82-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-1%ce%bf-%ce%b3%ce%b5%ce%bb-%ce%ba%cf%89-%cf%84%ce%b1-%ce%bb%ce%ad%ce%bc%ce%b5-%cf%81%ce%b1/