Rhodes On Air-Η πρώτη μας εκπομπή

rhodes on air

Επιτέλους ξεκινάμε! Η εκπομπή μας Rhodes On Air θα ακουστεί στο πρώτο μαθητικό διαδικτυακό ραδιόφωνο,την Τρίτη στις 24/12/2013 στις 22.00.Θα σας κρατήσουμε συντροφιά με κομμάτια της ροκ,ένα και ένα (μεταφορικά και κυριολεκτικά),αφού θα παίζουμε εναλλάξ τραγούδια της κλασσικής και της μοντέρνας ροκ.

Ανάμεσα στα τραγούδια θα σας πληροφορούμε για τον νησί μας, τη Ρόδο αλλά και για το σχολείο μας, το 1ο Γυμνάσιο!

Η Έλλη,η Εμμανουέλα,η Βιβή,η Tσαμπίκα,ο Δημήτρης,η Μαρία,ο Πελοπίδας  και η Μιχαλίτσα θα σας κρατήσουν παρέα μέχρι τις 23.00.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τόσο το European school radio που μας δίνει την ευκαιρία να εκφραστούμε μέσα από τις μουσικές μας επιλογές αλλά και τους καθηγητές μας που μας στηρίζουν και μας καθοδηγούν σε αυτή την προσπάθεια μας.Καλή ακρόαση!

Το σποτάκι της πρώτης μας εκπομπής μπορείτε να το ακούσετε εδώ.Ετοιμάσαμε και ένα βιντεάκι για να γνωριστούμε καλύτερα!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2013/12/19/rhodes-on-air-%ce%b7-%cf%80%cf%81%cf%8e%cf%84%ce%b7-%ce%bc%ce%b1%cf%82-%ce%b5%ce%ba%cf%80%ce%bf%ce%bc%cf%80%ce%ae/