ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΜΠΟΡΕΙΟΥ ΘΗΡΑΣ λίγα λόγια για μας…

pic1

Το Σχολείο μας είναι 12/θέσιο με 290 μαθητές και βρίσκεται στο κέντρο ενός από τα πιο παραδοσιακά χωριά της Σαντορίνης, το Εμπορείο.

Φέτος για πρώτη φορά θα συμμετέχουμε στο European School Radio, με την Ε΄ τάξη του Σχολείου μας η οποία αποτελείται από 31 παιδιά. Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι όλοι που μπαίνουμε σε αυτήν τη μεγάλη παρέα και που θα μας δοθεί η δυνατότητα, μέσα από μια άκρως δημιουργική και ευχάριστη δραστηριότητα, να επικοινωνήσουμε και να και να έρθουμε σε επαφή με άλλα σχολεία.

Μέσα από την εκπομπή μας θα έχετε την ευκαιρία να ακούσετε νέα από το Σχολείο και τον τόπο μας καθώς και δημιουργικές δράσεις!

‘’ΕΚΠΕΜΠΟΝΤΑΣ …..ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ!’’ λοιπόν και καλά ταξίδια στον αέρα!!!

pic2

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2013/12/09/%ce%b4%ce%b7%ce%bc%ce%bf%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%bf-%cf%83%cf%87%ce%bf%ce%bb%ce%b5%ce%b9%ce%bf-%ce%b5%ce%bc%cf%80%ce%bf%cf%81%ce%b5%ce%b9%ce%bf%cf%85-%ce%b8%ce%b7%cf%81%ce%b1%cf%83-%ce%bb%ce%af%ce%b3/