Το European School Radio και η εκπομπή “Little Stars” πρώτο θέμα σε ημερίδα στο Πέραμα

28949 (1)

Πιο συγκεκριμένα, την Τετάρτη 19 Ιουνίου 2013 σε ημερίδα – παρουσίαση που διοργανώνει η Σχολική Σύμβουλος 72ης Περιφέρειας Δημοτικής Εκπαίδευσης Αττικής κα Βικτώρια Κατσιγιάννη, για τα σχολεία του Περάματος και του Νέου Ικονίου, με θέμα:

«Παρουσίαση διδακτικών προτάσεων – εφαρμοσμένων πρακτικών»

η Δηλαβέρη Βασιλεία (ΠΕ 70), Διευθύντρια του 4ου Δημοτικού Σχολείου Περάματος θα  παρουσιάσει το «Το διαδικτυακό ραδιόφωνο» και συγκεκριμένα την εμπειρία από το ραδιοφωνικό μαγκαζίνο “Little Stars” της Στ΄ τάξης του σχολείου μας.

Με αυτό τον τρόπο ελπίζουμε να κάνουμε τους συναδέλφους κοινωνούς της ραδιοφωνικήςμας κοινότητας και να αναγνωρίσουν τα οφέλη που οι μαθητές μας αποκομίζουν από τη συμμετοχή τους σε αυτή.

Ευχαριστούμε πολύ τόσο τη Σχολική μας Σύμβουλο που μας δίνει βήμα για να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας όσο και την ομάδα του European School Radio που μας βοήθησε να υλοποιήσουμε αυτό το project.

Ευχόμαστε σε όλους τους ραδιοφωνατζήδες της παρέας Καλό Καλοκαίρι και από την επόμενη σχολική χρονιά Καινούργιες, Πρωτότυπες και Δημιουργικές Εκπομπές από τους μαθητές μας

Βασιλεία Δηλαβέρη

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2013/06/18/%cf%84%ce%bf-european-school-radio-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%ce%b7-%ce%b5%ce%ba%cf%80%ce%bf%ce%bc%cf%80%ce%ae-little-stars-%cf%80%cf%81%cf%8e%cf%84%ce%bf-%ce%b8%ce%ad%ce%bc%ce%b1-%cf%83%ce%b5-%ce%b7/