Μουσικά αβγΑ- Music School of Veria: Our favourite movie soundtracks, in our first show in English!!

Μη χάσετε αυτήν την Κυριακή 7–4–2013 στις 6:00 -7:00 το απόγευμα την εκπομπή «Falling notes» από τα Μουσικά αβγΑ του Μουσικού Σχολείου Βέροιας σε ένα αφιέρωμα σε αγαπημένα soundtracks γνωστών ξένων ταινιών! Η εκπομπή μας είναι για πρώτη φορά στα Αγγλικά!!

Συντονιστείτε μαζί μας για ένα συναρπαστικό ταξίδι στον χώρο του ξένου κινηματογράφου μέσα από τη μουσική αγαπημένων ταινιών, όπως: Τιτανικός, Harry Potter, Το φάντασμα της όπερας, Mamma Mia κτλ.! Θα έχετε επίσης την ευκαιρία να ακούσετε τρία soundtracks, μεταξύ των οποίων και το Skyfall, σε εκτελέσεις από μαθητές του σχολείου μας!

Σας περιμένουμε λοιπόν σε ένα ακόμη ονειρικό μουσικό ταξίδι στο European School Radio!

_______________________________________________________________________________

The “Falling Notes” from the Music School of Veria will be on air on Sunday 7th April 2013 from 6:00 to 7:00, in their first show in English, to keep you company with some of our favourite movie soundtracks, like Titanic, Harry Potter, Phantom of the Opera, Mamma Mia etc.

You will also have the chance to listen to students of our school performing Skyfall and two other soundtracks!!

Get ready for an amazing musical journey on the European School Radio!!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2013/04/06/%ce%bc%ce%bf%cf%85%cf%83%ce%b9%ce%ba%ce%ac-%ce%b1%ce%b2%ce%b3%ce%b1-music-school-of-veria-our-favourite-movie-soundtracks-in-our-first-show-in-english/

2 σχόλια

• Δημήτρης στο 7 Απριλίου 2013 στις 7:13 μμ

Congratulations Falling Notes!! Η ξενόγλωσση παρουσίασή σας και η καταπληκτική επιλογή των soundtrack γέμισαν αυτήν την ώρα την καρδιά μου με τις παιδικές φωνές σας και τις όμορφες νότες! Σας ευχαριστώ!

• Βάσω στο 7 Απριλίου 2013 στις 7:09 μμ

Συγχαρητήρια παιδιά!! Μας ταξιδέψατε σε όμορφες, αγαπημένες μας ταινίες!!

Τα σχόλια έχουν απενεργοποιηθεί.