ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΠΠΛ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ ΣΤΟ MAD TV-RADIO
ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΠΠΛ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ ΣΤΑ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΤΟΥ MAD TV–RADIO
Την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2013, μαθητές του ΠΠΛ Αναβρύτων ( Όμιλος ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑΣ, Όμιλος ΨΥΧΙΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟ ΑΛΣΟΣ ΣΥΓΓΡΟΥ) θα επισκεφθούν τα στούντιο του MAD TV-RADIO στην Παλλήνη Αττικής.
Κατά την επίσκεψη θα γίνει ξενάγηση στους χώρους του καναλιού, καθώς και ενημέρωση από τηλεοπτικούς και ραδιοφωνικούς παραγωγούς για τον τρόπο οργάνωσης και υλοποίησης των ραδιοφωνικών και τηλεοπτικών παραγωγών.
Πρόκειται για μια ακόμη πρωτοποριακή δράση των 2 ομίλων του ΠΠΛ Αναβρύτων, για την οποία θα υπάρξει αναλυτικό ρεπορτάζ από τους μαθητές του ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ.
ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ
Κουρκουλάκος Ηλίας Φιλόλογος
Ναϊσίδου Σοφία Γυμνάστρια
Ηλίας Κουρκουλάκος
Είμαι καθηγητής φιλόλογος και υπηρετώ στο Γυμνάσιο Εκάλης ως Διευθυντής.Παράλληλα, είμαι σύμβουλος Επαγγελματικού προσανατολισμού και έχω υπηρετήσει ως υπεύθυνος ΓΡΑΣΕΠ 3ου ΓΕΛ Ν. Φιλαδέλφειας στην Αθήνα και ως υπεύθυνος ΚΕΣΥΠ στο ΚΕΣΥΠ Γαλατσίου της Α΄Δ.Δ.Ε. Αθήνας. Τέλος, έχω εργαστεί ως συντονιστής ΣΧΟΛΩΝ ΓΟΝΕΩΝ στην Αττική, στο πρόγραμμα ΣΧΟΛΕΣ ΓΟΝΕΩΝ του ΥΠΔΒΜΘ.
Το σχολικό έτος 2011-2012 υπηρετώ ως φιλόλογος στοΠρότυπο Πειραματικό Λύκειο Αναβρύτων και το σχολείο μας συμμετέχει στο πρότυπο Μαθητικό Ραδιόφωνο ESR .
Περισσότερες πληροφορίες
Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2013/03/08/%ce%b5%cf%80%ce%b9%cf%83%ce%ba%ce%b5%cf%88%ce%b7-%ce%bc%ce%b1%ce%b8%ce%b7%cf%84%cf%89%ce%bd-%cf%84%ce%bf%cf%85-%cf%80%cf%80%ce%bb-%ce%b1%ce%bd%ce%b1%ce%b2%cf%81%cf%85%cf%84%cf%89%ce%bd-%cf%83-3/
Πρόσφατα σχόλια