Παπάγος School Web Radio:Ασφάλεια στο Διαδίκτυο

Ξεκινάμε δυναμικά, με μεθοδική αλλά και μελωδική διάθεση τη συνεργασία με το Ευρωπαϊκό Σχολικό Ραδιόφωνο, με μια εκπομπή που θα σας κινήσει το ενδιαφέρον, θα σας προβληματίσει αλλά και θα σας κάνει σοφότερους. Το θέμα της: «Η ασφαλής χρήση του Διαδικτύου». Έχοντας διερευνήσει την κατάσταση που διαμορφώνεται στις υπηρεσίες κοινωνικής δικτύωσης,  στις διαδικτυακές υπηρεσίες συναλλαγών, στις τεχνολογίες ανάπτυξης ιστοσελίδων και γενικότερα στη Διαδικτυακή εναλλακτική πραγματικότητα, παρουσιάζουμε σύγχρονες τεχνικές προφύλαξης, αντιμετώπισης και απόκρουσης απειλών που επιδιώκουν να μας κάνουν τη ζωή δύσκολη.

Συντονιστείτε λοιπόν στο ESR την Τρίτη 5/2/13 στις 19:00 και απολαύστε καλή μουσική μαζί με χρήσιμες συμβουλές.

Για να ακούσετε τα σποτάκια μας πατήστε εδώ και εδώ

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2013/02/05/%cf%80%ce%b1%cf%80%ce%ac%ce%b3%ce%bf%cf%82-school-web-radio%ce%b1%cf%83%cf%86%ce%ac%ce%bb%ce%b5%ce%b9%ce%b1-%cf%83%cf%84%ce%bf-%ce%b4%ce%b9%ce%b1%ce%b4%ce%af%ce%ba%cf%84%cf%85%ce%bf/