To 2o ΓΕΛ Κιλκίς και στην ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ
ΩΡΑ ΓΙΑ ΕΚΟΞΕΥΣΗ
Με ιδιαίτερη χαρά και ικανοποίηση αρχίζει φέτος για πρώτη φορά στα χρονικά η εκπομπή «ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΑ ΑΚΡΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ» από το 2ο ΓΕΛ ΚΙΛΚΙΣ. Η εκπομπή θα ασχολείται με διάφορα αστρονομικά θέματα ξεκινώντας από τα πιο βασικά και εν συνεχεία βαθαίνοντας στα άδυτα αυτής της τόσο αρχαίας αλλά και πανέμορφης επιστήμης. Εν αρχή θα δώσουμε κάποιες πληροφορίες για την Γη και την Σελήνη, μετά θα αναλύσουμε όλους τους πλανήτες του Ηλιακού μας Συστήματος και τέλος θα κατευθυνθούμε ως τις εσχατίες του Σύμπαντος. Μπορείτε να μας ακούτε κάθε δεύτερη Δευτέρα 6-7 αλλά και τις Τετάρτες 4-5 με ολά τα επίκαιρα αστρονομικά νέα ανα τον κόσμο.
ΕΤΟΙΜΟΙ?????
ΦΥΓΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!
Πρόσφατα σχόλια