Δεκ 14
Τα παιδιά μπορούν.. (δείτε την εκπομπή του USmile και του ESR)
Συζήτησαν για όλα τα παιδιά, για παιδιά που όπως ανέφερε η 14χρ. Εύα λόγω των κοινωνικοοικονομικών συνθηκών που επικρατούν στις χώρες τους και τις ευθύνες που καλούνται να αναλάβουν ξεχνάνε ότι είναι «παιδιά» και συμπεριφέρονται ως ενήλικες, καθώς αναγκάζονται να εργασθούν σκληρά. Συνεχίζοντας η Τίνα (14 ετών) κάλεσε τα παιδιά από όλη την Ελλάδα, που είναι άμεσοι αποδέκτες της οικονομικής κρίσης να γιορτάσουν μαζί τους και να αντιμετωπίσουν με χαρά κάθε ημέρα που έρχεται γιατί είναι το μέλλον του κόσμου-λέγοντας ότι κανένα παιδί δεν πρέπει να νιώθει μόνο του όταν αντιμετωπίζει προβλήματα γιατί δίπλα του είναι πάντα κάποιος άνθρωπος από την “Εθνική Τηλεφωνική Γραμμή για τα παιδιά S.O.S 1056”.Η Ράνια, η Κωνσταντίνα, ο Θάνος, ο Αντώνης, η Αλίνα, ο Χάρης, ο Άγγελος, η Ελεάνα , είναι μόνο μερικά από τα παιδιά που γιόρτασαν στο studio του Yousmile, την 11η Δεκεμβρίου. Επίσης έδωσαν live το δικό τους μήνυμα η Ειρήνη,ο Μιχάλης,ο Σταύρος από την Κάλυμνο, ο Περικλής από την Κώ και ο Μανώλης από το Ηράκλειο Κρήτης που χαρακτηριστικά ανέφερε:
Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2012/12/14/%cf%84%ce%b1-%cf%80%ce%b1%ce%b9%ce%b4%ce%b9%ce%ac-%ce%bc%cf%80%ce%bf%cf%81%ce%bf%cf%8d%ce%bd-%ce%b7-%ce%b5%ce%ba%cf%80%ce%bf%ce%bc%cf%80%ce%ae-%cf%84%ce%bf%cf%85-usmile-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%cf%84/
Πρόσφατα σχόλια