ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΤΖΕΚΤ ΓΙΑ ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΟ Π.Π.Λ. ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ
Αγαπητοί συνάδελφοι κι μαθητές
σύντομα θα μεταδοθεί από το EUROPEAN SCHOOL RADIO μια ραδιοφωνική παρουσίαση του πρότζεκτ που υλοποιήσαμε με θέμα: ” ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟΥ-ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ”, σε μια ειδική ζώνη που θα δημιουργηθεί γαι τις ραδιοφωνικές παρουσιάσεις των πρότζεκτ, όλων των σχολείων ,που συμμετέχουν στη δράση μας.
Ελπίζουμε η λήξη της σχολικής χρονιάς να μας βρίσκει όλους δυνατούς και έτοιμους για τις προκλήσεις ,που θα υπάρξουν στο επόμενο διάστημα για το σχολικό ραδιόφωνο ,αλλά και για την εκπαίδευση ευρύτερα!!!
ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ
ΠΡ. ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ![](https://blogs.sch.gr/esrblog/files/2012/05/AnavrytaRadio1-300x164.jpg?x46910)
Ηλίας Κουρκουλάκος
Είμαι καθηγητής φιλόλογος και υπηρετώ στο Γυμνάσιο Εκάλης ως Διευθυντής.Παράλληλα, είμαι σύμβουλος Επαγγελματικού προσανατολισμού και έχω υπηρετήσει ως υπεύθυνος ΓΡΑΣΕΠ 3ου ΓΕΛ Ν. Φιλαδέλφειας στην Αθήνα και ως υπεύθυνος ΚΕΣΥΠ στο ΚΕΣΥΠ Γαλατσίου της Α΄Δ.Δ.Ε. Αθήνας. Τέλος, έχω εργαστεί ως συντονιστής ΣΧΟΛΩΝ ΓΟΝΕΩΝ στην Αττική, στο πρόγραμμα ΣΧΟΛΕΣ ΓΟΝΕΩΝ του ΥΠΔΒΜΘ.
Το σχολικό έτος 2011-2012 υπηρετώ ως φιλόλογος στοΠρότυπο Πειραματικό Λύκειο Αναβρύτων και το σχολείο μας συμμετέχει στο πρότυπο Μαθητικό Ραδιόφωνο ESR .
Περισσότερες πληροφορίες
Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2012/05/12/%ce%b5%cf%81%cf%87%ce%b5%cf%84%ce%b1%ce%b9-%ce%b7-%cf%81%ce%b1%ce%b4%ce%b9%ce%bf%cf%86%cf%89%ce%bd%ce%b9%ce%ba%ce%b7-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%bf%cf%85%cf%83%ce%b9%ce%b1%cf%83%ce%b7-%cf%84%ce%bf%cf%85/
Πρόσφατα σχόλια