ΤΟ ΠΡ. ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΝΑΒΡΥΤΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΣΤΗΝ 7Η ΤΕΧΝΗ

Αγαπητοί συνάδελφοι και μαθητές, το Πρότυπο Πειραματικό Γεν. Λύκειο Αναβρύτων, συμμετέχει στο φεστιβάλ, που διοργανώνει το πρόγραμμα ” ΠΑΜΕ ΣΙΝΕΜΑ”, στις 12/5/2012, με μια ταινία μικρού μήκους με τίτλο : ” Ο ΔΙΩΓΜΕΝΟΣ”. Το σενάριο της ταινίας δημιουργήθηκε μετά από συνεργασία των μαθητών με τον σκηνοθέτη της ταινίας κ. Ευθύμη Χατζή στις 7 Απριλίου 2012, ενώ τα γυρίσματα της ταινίας έγιναν στις 28 Απριλίου  2012 στους εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους του σχολείου. Στην ταινία συμμετέχουν οι μαθητές: Αστέριος Τσιούρβας, Θοδωρής Χατζηδημητρίου, Γιώργος Σκούρας, Αρμονία Σταματάκη, Αντώνης Καρναβάς, Ανδρομάχη Χούμη, Απόλλωνας Μωραϊτης, Γεωργία Τριανταφυλλοπούλου, Ηρώ Θεοδωρακοπούλου. Στο ρόλο του καθηγητή : Κουρκουλάκος Ηλίας ( φιλόλογος).

Υπεύθυνοι  καθηγητές:  Κουρκουλάκος Ηλίας, Παπαδόπουλος Μιχάλης, Μαρία Κωττούλα

Σκηνοθέτης:  Ευθύμης Χατζής.

Την Τετάρτη  2 Μαϊου οι μαθητές θα παρακολουθήσουν τις εργασίες του μοντάζ της ταινίας στα εργαστήρια του NEW YORK COLLEGE στην  Αθήνα!!!

Άντε και  ΚΑΛΗ ΜΑΣ  ΕΠΙΤΥΧΙΑ!! Νομίζω ότι το Α΄Βραβείο μας περιμένει!!!!

Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές , μαθητές, καθηγητές, σκηνοθέτη!!!!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2012/04/30/%cf%84%ce%bf-%cf%80%cf%81-%cf%80%ce%b5%ce%b9%cf%81%ce%b1%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%bf-%ce%bb%cf%85%ce%ba%ce%b5%ce%b9%ce%bf-%ce%b1%ce%bd%ce%b1%ce%b2%cf%81%cf%85%cf%84%cf%89%ce%bd-%ce%b4%ce%b7/