ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΚΑΛΗΣ
Παρακολουθήστε το αφιέρωμα στο Γυμνάσιο Εκάλης, που έγινε από την εφημερίδα ” ΤΥΠΟΣ ΤΗΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ”, και υπάρχει στο site : www.typoskifisias.gr/webtv. Στο ίδιο site διαβάστε για τη συνάντηση που έγινε μεταξύ Δημάρχου Κηφισιάς κ. Νίκου Χιωτάκη, αρμόδιων Αντιδημάρχων του Δήμου Κηφισιάς , Δ/τών του Γυμνασίου Εκάλης και Γ/σίου Ν. Ερυθραίας, εκπροσώπων των συλλόγων γονέων και κηδεμόνων των 2 σχολείων και της Υφυπουργού Παιδείας Δαά Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων κ. Εύης Χριστοφιλοπούλου στις 4/4/2011 και αφορούσε την προτεινόμενη συγχώνευση των 2 σχολείων. Επίσης , στο ίδιο site παρακολουθήστε και τη συνέντευξη ,που παραχώρησε ο Δήμαρχος Κηφισιάς κ. Νίκος Χιωτάκης για τη συνάντηση αυτή!!
Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΕΚΑΛΗΣ
ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ
Ηλίας Κουρκουλάκος
Είμαι καθηγητής φιλόλογος και υπηρετώ στο Γυμνάσιο Εκάλης ως Διευθυντής.Παράλληλα, είμαι σύμβουλος Επαγγελματικού προσανατολισμού και έχω υπηρετήσει ως υπεύθυνος ΓΡΑΣΕΠ 3ου ΓΕΛ Ν. Φιλαδέλφειας στην Αθήνα και ως υπεύθυνος ΚΕΣΥΠ στο ΚΕΣΥΠ Γαλατσίου της Α΄Δ.Δ.Ε. Αθήνας. Τέλος, έχω εργαστεί ως συντονιστής ΣΧΟΛΩΝ ΓΟΝΕΩΝ στην Αττική, στο πρόγραμμα ΣΧΟΛΕΣ ΓΟΝΕΩΝ του ΥΠΔΒΜΘ.
Το σχολικό έτος 2011-2012 υπηρετώ ως φιλόλογος στοΠρότυπο Πειραματικό Λύκειο Αναβρύτων και το σχολείο μας συμμετέχει στο πρότυπο Μαθητικό Ραδιόφωνο ESR .
Περισσότερες πληροφορίες
Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2011/04/11/%ce%b1%cf%86%ce%b9%ce%b5%cf%81%cf%89%ce%bc%ce%b1-%cf%83%cf%84%ce%bf-%ce%b3%cf%85%ce%bc%ce%bd%ce%b1%cf%83%ce%b9%ce%bf-%ce%b5%ce%ba%ce%b1%ce%bb%ce%b7%cf%83/
Πρόσφατα σχόλια