ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΣΤΑΘΜΟ ΣΤΑΡ ΑΠΟ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΕΚΑΛΗΣ

Την  Τετάρτη  2 Φεβρουαρίου 2011, το Γυμνάσιο  Εκάλης  επισκέφθηκε τις εγκαταστάσεις και τα στούντιο του τηλεοπτικού σταθμού  STAR  CHANNEL στην  Κάτω  Κηφισιά και όλοι μείναμε ενθουσιασμένοι με την ποιότητα και το μέγεθος των υποδομών ,που διαθέτει ο σταθμός. Μας έγινε μια υπέροχη ξενάγηση  από τον  Τεχνικό Διευθυντή του σταθμού κ. Φώτη  Διαλεχτόπουλο, ο οποίος με πολλές λεπτομέρειες    παρουσίασε και τις εγκαταστάσεις και τα επαγγέλματα που απασχολούνται ,καθώς και τον κύκλο των εργασιών που συντελούνται για την πραγματοποίηση του τηλεοπτικού προγράμματος. Η ξενάγηση έγινε στα πλατώ, στα control rooms, στους 4 ραδιοφωνικούς σταθμούς ,που λειτουργούν εκεί, στους χώρους εργασίας  της ιστοσελίδας του σταθμού ( www.star.gr),και στη σχολή δημοσιογραφίας που λειτουργεί . Μαθητές και καθηγητές μείναμε εντυπωσιασμένοι και από τις εγκαταστάσεις αλλά και για την οργάνωση του σταθμού, ενώ δόθηκε η ευκαιρία στους μαθητές να γνωρίσουν από κοντά πλήθος επαγγελμάτων και του τρόπου που αυτά συντελούνται από τους αντίστοιχους επαγγελματίες. ήταν μια πολύ επιτυχημένη επίσκεψη!!! Μακάρι να ακολουθήσουν και άλλες παρόμοιες!!!!

Ο   ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ  ΕΚΑΛΗΣ

ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΚΟΣ   ΗΛΙΑΣ

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2011/03/14/%ce%b5%cf%80%ce%b9%cf%83%ce%ba%ce%b5%cf%88%ce%b7-%cf%83%cf%84%ce%bf%ce%bd-%cf%84%ce%b7%ce%bb%ce%b5%ce%bf%cf%80%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%bf-%cf%83%cf%84%ce%b1%ce%b8%ce%bc%ce%bf-%cf%83%cf%84%ce%b1%cf%81/