Εκπαιδευτική επίσκεψη στην Καστοριά

Συγγραφέας: ΚΜ | Κατηγορία Δραστηριότητες, Εκδρομές, ΣΤ1, ΣΤ2 | , στις 27-05-2016

Βροχερή μέρα, αλλά περάσαμε πολύ καλά. Το πρόγραμμα μας ήταν γεμάτο…

“Μαθαίνω να αγαπώ τον άνθρωπο”

Συγγραφέας: ΚΜ | Κατηγορία Α1, Α2, Δραστηριότητες, Εκδρομές | , στις 08-03-2016

Στις 25 Φεβρουαρίου η Α τάξη επισκέφτηκε τον κινηματογράφο «Ολύμπιον» για να παρακολουθήσει το εκπαιδευτικό πρόγραμμα διαδραστικού κινηματόγραφου «Μαθαίνω να αγαπώ τον άνθρωπο». Μέσα από διάφορες ταινίες οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να συμμετέχουν με τη χρήση τηλεχειριστηρίου και να μάθουν για τις ανθρώπινες αξίες.
φωτογραμμαΑ

Τάξεις Ε1 και Ε2 Επίσκεψη στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Κάτω Ποροΐων/ Λίμνη Κερκίνη

Συγγραφέας: ΚΜ | Κατηγορία Ε1, Ε2, Εκδρομές | , στις 13-02-2015

Επίσκεψη στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Κάτω Ποροΐων
Τάξεις Ε1 και Ε2
Οκτώβριος 2014

Γνωριμία με το υδροβιότοπο της λίμνης Κερκίνης. Ενημέρωση των μαθητών/τριών από τους υπευθύνους του Κέντρου, επίσκεψη στο φράγμα, παρατήρηση των πουλιών με το τηλεσκόπιο και αναγνώρισή τους μέσα από τον ειδικό κατάλογο του Κέντρου και τέλος παιχνίδια με τις οδηγίες του εκπαιδευτικού προσωπικού το Κέντρου.

Επίσκεψη στο ΝOUS

Συγγραφέας: ΚΟΓΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ | Κατηγορία Δραστηριότητες, Εκδρομές, ΣΤ1, ΣΤ2, Τάξεις | , στις 20-01-2015

Εντυπώσεις των μαθητων της  Στ΄τάξης από την επίσκεψη τους στο  NOUS

NOUS

Ανάρτηση προσφορών προμηθευτών για την εκδρομή της ΣΤ τάξης σε Αθήνα και Ναύπλιο

Συγγραφέας: ΚΜ | Κατηγορία Εκδρομές | , στις 13-12-2013

1) Ψωμιάδης Παναγιώτης
2) Herodotus Tours
3) Athos Hellas
4) Aller-σελίδα 1
Aller-σελίδα 2
5) Grefis
6) Zorpidis

Μετά από εξέταση των παραπάνω προσφορών, επιλέχθηκε η προσφορά του Herodotous Tour.