Εργασίες του Δήμου Δελφών στο σχολικό συγκρότημα ΕΠΑ.Λ.-Ε.Κ.-Δ.Ι.Ε.Κ. Άμφισσας

Οι εργασίες του Δήμου Δελφών που πραγματοποιήθηκαν κατά την περίοδο Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2019, ώστε να αποκατασταθούν στο σχολικό συγκρότημα ΕΠΑ.Λ.-Ε.Κ.-Δ.Ι.Ε.Κ. Άμφισσας ανάλογα  προβλήματα ήταν οι ακόλουθες:

• Αποκατάσταση σκεπής στη νότια πτέρυγα με αναδιάταξη των κεραμιδιών της.
  • Πρόληψη υγρασιών στην εξωτερική βορειοανατολική πλευρά α’ ορόφου νότιας πτέρυγας, δίπλα στην σκεπή της αίθουσας εκδηλώσεων ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας.
  • Αποκατάσταση και βάψιμο του διαδρόμου α’ ορόφου της νότιας πτέρυγας και του ανατολικού κλιμακοστασίου της.
  • Αποκατάσταση υγρασιών και βάψιμο σε εργαστήρια Γεωπονίας και Περιβάλλοντος (ολικά), Οχημάτων και Ηλεκτρικών Εγκαταστάσεων.
  • Αποκατάσταση ταβανιού σε βοηθητική αίθουσα εργαλείων στο εργαστήριο Οχημάτων, από το οποίο είχε υποχωρήσει μεγάλο μέρος σοβά.
  • Βάψιμο μεταλλικών πορτών, καγκέλων, κασωμάτων, κ.ά.
  • Αποκατάσταση και βάψιμο στις περιμετρικές κολώνες του προαυλίου, καθώς και έξω από το εργαστήριο Οχημάτων.
  • Αντικατάσταση πλακιδίων σε τουαλέτα του α’ ορόφου της νότιας πτέρυγας.
  • Αποκατάσταση φωτισμού σε προβολείς συγκροτήματος (δυο διπλοί προβολείς επί της Λ. Σαλώνων, λάμπες πάρκινγκ νότιας πτέρυγας, λάμπες βόρειας πτέρυγας, προβολέας led εισόδου στο σχολικό συγκρότημα).
  • Αποκατάσταση και βάψιμο δώματος ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας.
  • Αποκατάσταση σοβαρής βλάβης υδραυλικών σε τουαλέτα του α’ ορόφου της βόρειας πτέρυγας.
  • Μελέτη αποκατάστασης καμινάδας λεβητοστασίου ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας.
  • Μελέτη αποκατάστασης υδρορροής στη βόρεια πτέρυγα.
  • Μελέτη δημιουργίας ράμπας Α.Μ.Ε.Α. στη βόρεια πτέρυγα.
  • Μελέτη δημιουργίας τουαλέτας Α.Μ.Ε.Α. στη βόρεια πτέρυγα.
    ΠΡΙΝ ΜΕΤΑ
     Ενδεικτικές εργασίες που έλαβαν χώρα