Δημοσιεύτηκαν στο ΦΕΚ τα Προγράμματα Σπουδών πέντε νέων Ειδικοτήτων για το «Μεταλυκειακό έτος- Τάξη Μαθητείας»

Δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ τ. Β΄ 4496/11-10-18 η απόφαση της Υφυπουργού Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων Μερόπης Τζούφη, με την οποία καθορίζονται τα Προγράμματα Σπουδών των πέντε νέων ειδικοτήτων «Κομμωτικής Τέχνης», «Βοηθός Φαρμακείου», «Συντήρησης Έργων Τέχνης – Αποκατάστασης», «Τεχνικός Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών» και «Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ» για το «Μεταλυκειακό έτος – Τάξη μαθητείας».

Οι ειδικότητες αυτές θα λειτουργήσουν για πρώτη φορά σε τμήματα μαθητείας το σχολικό έτος 2018-19. Σημειώνεται ότι τη χρονιά αυτή, θα λειτουργήσουν στα τμήματα μαθητείας   για αποφοίτους ΕΠΑΛ συνολικά 21 ειδικότητες.

Το έγγραφο σε μορφή pdf

(Αναδημοσίευση από τον ιστότοπο του ΥΠΠΕΘ, http://www.minedu.gov.gr/, 12-10-2018)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ -ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Καλούνται οι επιλεγέντες μαθητευόμενοι, όπως αυτοί αναφέρονται στον οριστικό πίνακα κατάταξης, να προσέλθουν στο ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας προκειμένου να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους, συμπληρώνοντας και υποβάλλοντας αίτηση εγγραφής.

Οι εγγραφές των μαθητευομένων θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα 15 και θα ολοκληρωθούν την Τρίτη 16 Οκτωβρίου 2018.

Από τη Δ/νση του ΕΠΑ.Λ. Άμφισσας