Παγκόσμια Ημέρα Αθλητισμού 2023-24

Σήμερα, στο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Μοιρών γιορτάστηκε η Παγκόσμια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, που ως στόχο έχει να ενθαρρύνει τους μαθητές να εμπλακούν ενεργητικά με τον αθλητισμό.

Έτσι, στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκαν (από κοινού) με το Ειδικό Νηπιαγωγείο και το  συστεγαζόμενο 6/θέσιο Δημοτικό Σχολείο Πόμπιας αθλητικές δραστηριότητες, στις οποίες συμμετείχαν με ενθουσιασμό οι μαθητές και των δύο σχολείων.

Στη συνέχεια οι μαθητές μας ασχολήθηκαν με γνωστικές και καλλιτεχνικές δραστηριότητες σχετικά με τον αθλητισμό ενώ βραβεύτηκαν για την εξαιρετική συμμετοχή τους σε όλες τις δραστηριότητες.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Μοιρών ευχαριστεί τους παρακάτω χορηγούς για την πολύτιμη προσφορά τους τη φετινή χρονιά:

· Την ομάδα Σκουτελικό για την παροχή πρώτων υλών και φρούτων για την παρασκευή κολατσιού

· Τη φάρμα Σελιά για τις κατσικίσιες κρέμες

· Το φούρνο οικογένειας Τσικνάκη για τις προσφορές του στις εορταστικές εκδηλώσεις του σχολείου.

· Τον Κ. Νικολουδάκη Στέφανο για τη δωρεά δύο υπολογιστών, πολύτιμη προσφορά στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Μαράκη Μαυρομανωλάκη Ευφροσύνη