Τι κάνουμε εδω;

Σεπ 201122

Σήμερα ουσιαστικά ξεκινάει μια προσπάθεια με τα παιδιά του τμήματος στο οποίο είμαι υπεύθυνος, να  γνωριστούμε καλύτερα…

Σε πρώτη φάση αυτό θα γίνει με μια σειρά συνεντεύξεων. Οι συνεντεύξεις είναι σε μορφή MP3 και μιλάνε όσοι από τους μαθητές θέλουν να μιλήσουν. Παράλληλα θα αρχίσουν να καταχωρούνται συνεντεύξεις επισκεπτών του σχολείου αλλά και άλλες δραστηριότητες που θα πραγματοποιηθούν μέσα στη χρονιά.

Ξεκινάμε λοιπόν με τη πρώτη συνέντευξη. Είπαμε να ξεκινήσουμε με τη δική μου αφενός για να δούνε οι μαθητές πως γίνεται αλλά και να σπάσει ο πάγος… που λένε. Ιδού λοιπόν  Η πρώτη συνέντευξη

Είναι μια πρώτη προσπάθεια χωρίς επεξεργασία. Θα προσπαθήσουμε σιγά σιγά να βελτιωθεί και η ποιότητα αλλά και να παρουσιάζονται πιο σωστά.

Καλό μας ξεκίνημα λοιπόν.

από κάτω από: Συνεντεύξεις| | 2 Σχόλια »
2 σχόλια στο άρθρο

“Τι κάνουμε εδω;”

1. 1 Οκτωβρίου, 2011 στις 8:35 πμ      Απάντηση George Panagiotakopoulos Έγραψε:

Εξαιρετική ιδέα και προσπάθεια. Μπράβο στα παιδιά που συμμετέχουν και στους εξαίρετους δασκάλους σας που σας εμπνέουν. Συνεχίστε δυνατά. Η αλλαγή της κοινωνίας μας πρέπει να εδράζεται σε όσους σκέπτονται δυνατά και προπάντων δημιουργικά.

2. 1 Οκτωβρίου, 2011 στις 1:02 μμ      Απάντηση ealisavakis Έγραψε:

Γιώργο γεια σου. Ευχαριστώ (-ούμε) για τα καλά σου λόγια. Θα κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας για να κάνουμε αυτό το blog ένα δυναμικό χώρο επικοινωνίας.

Σεπτέμβριος 2011