ΤΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΠΑΖΑΡΙ

Ιαν 201821

Δημιουργία, κέφι και χαρά στο παζάρι του Σχολείου μας!

Με χαρά και γιορτινή διάθεση οργανώσαμε και τα φέτος, το χριστουγεννιάτικο παζάρι του Σχολείου μας, σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.

Συζητήσαμε ιδέες, αγοράσαμε υλικά και ριχτήκαμε στη δουλειά , μετατρέποντας τις τάξεις μας σε μικρά εργαστήρια. Φαντασία , δημιουργικότητα και κέφι , ανακατεύτηκαν με χαρτόνια, χρυσόσκονες, γκλίτερ, χριστουγεννιάτικες κορδέλες, μπισκότα και ζάχαρη δημιουργώντας δώρα αγάπης, στολίδια και γλυκίσματα.

Ανοίξαμε τις πόρτες του Σχολείου μας τη Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2017, καθώς και την ημέρα της χριστουγεννιάτικης γιορτής μας,  σε μια γιορτή δημιουργίας, όπου όλοι μαθητές δάσκαλοι και γονείς, συμμετείχαν, συνεργάστηκαν δίνοντας τον καλύτερό τους εαυτό, φτιάχνοντας πολύ όμορφες χειροποίητες δημιουργίες και ανταλλάσοντας ευχές για τα Χριστούγεννα.

Και του χρόνου!!!!.

1. 17/11/1973: Το τανκ μπαίνει στο Πολυτεχνείο για να καταστείλει τη φοιτητική εξέγερση κατά της δικτατορίας και αφήνει πίσω του νεκρούς και τραυματίες.