LET’ DO IT GREECE

Μαρ 201729

Δάσκαλοι , μαθητές και γονείς,

συμμετέχουμε και φέτος στις δράσεις

LET’S DO IT GREECE,

με θέμα:

«ΚΑΘΑΡΙΖΩ, ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ,

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥ ΦΡΟΝΤΙΖΩ»

Την Τρίτη 28 Μαρτίου στου σχολείου την αυλή, δουλέψαμε πολύ.

Με σύνθημα το μήνυμα:

«΄Ολοι μαζί μπορούμε τον κόσμο μας καλύτερο να δούμε!!!»,

αφού καθαρίσαμε, πήραμε μπογιές και ζωγραφίσαμε. Η αυλή του Σχολείου μας έγινε αγνώριστη!! Γέμισε χρώματα και παιχνίδια για τους μαθητές! Σκάκι, κουτσό, παιχνίδια τετρασφαίρισης, το μονοπάτι με τους αριθμούς, διαγραμμίσεις στα γήπεδα μπάσκετ και βόλεϊ, υπέροχες ζωγραφιές, χρωματιστά παγκάκια…

Τώρα μπορούμε να παίζουμε στα διαλείμματα με τα δικά μας παιχνίδια . Καταλάβαμε ότι η υποστήριξη και η συμμετοχή όλων μετράει. Με τη δύναμη της συνεργασίας για ένα κοινό σκοπό, κάναμε το σχολείο μας χαρούμενο, χρωματιστό!!

Η Διευθύντρια του σχολείου και ο Σύλλογος Διδασκόντων,   ευχαριστούμε όλους τους γονείς που συμμετείχαν εθελοντικά στις δράσεις μας.

Ευχαριστούμε θερμά το Δήμο Βέλου-Βόχας που στήριξε την προσπάθειά μας προσφέροντας τα χρώματα.

Καλούμε όλους τους πολίτες να συμμετέχουν σε παρόμοιες δράσεις, για να κάνουμε τον κόσμο μας καλύτερο.

«ΓΙΝΕ ΕΣΥ Η ΑΛΛΑΓΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ»

LET'S DO IT GREECE