Ένα φορτηγό καπάκια από το 2ο Δ. Σ. Τυμπακίου στο Σύλλογο ΑμΕΑ Γονέων και Φίλων Νότιας Κρήτης «ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ»

Πιστά και φέτος στο ραντεβού με το Σύλλογο ΑμΕΑ Γονέων και Φίλων Νότιας Κρήτης “ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ” τα σχολεία της περιοχής μας για τη συλλογή από καπάκια μπουκαλιών.

Το 2ο Δημοτικό Σχολείο Τυμπακίου δε θα μπορούσε να μην συνδράμει σε αυτή την ευγενή και σπουδαία πρωτοβουλία.

Οι μαθητές μας και φέτος υπερέβαλαν εαυτούς και καταφέραμε να συλλέξουμε σαν σχολείο  μία  διόλου ευκαταφρόνητη ποσότητα από καπάκια.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου συγχαίρει όλα τα παιδιά για αυτή τους την προσπάθεια πού δείχνει ,αν μη τι άλλο, το πνεύμα για κοινωνική συμπαράσταση σε κάθε έκκληση βοήθειας.

Επίσης ευχαριστεί και τους γονείς των μαθητών μας  που στάθηκαν αρωγοί στην όλη προσπάθεια.

Τυμπάκι,30-05-2024

Σύλ. Διδασκόντων 2ου Δημοτικού Σχολείου Τυμπακίου