Εγγραφή μαθητών στην Α΄ τάξη του Δημ. Σχολείου για το σχολικό έτος 2024-2025

Για την καλύτερη κι έγκαιρη ενημέρωσή σας για την διαδικασία εγγραφής των παιδιών σας στο Δημοτικό Σχολείο, σας γνωρίζουμε τα παρακάτω:

Στην Α΄ τάξη εγγράφονται  όσοι μαθητές γεννήθηκαν από την

1-1-2018 έως και 31-12-2018.

Οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν το διάστημα από: 1 έως 20 Μαρτίου 2024. Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Για την εγγραφή στην Α΄ τάξη απαιτούνται:

1. Πιστοποιητικό γέννησης, (δεν απαιτείται η προσκόμιση του από τους γονείς, αλλά αναζητείται από το σχολείο μέσω του πληροφοριακού συστήματος my school).
  2. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  3. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)
  4. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή. (π.χ λογαριασμός ΔΕΚΟ ή μισθωτήριο οικίας)
  5. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

6) Αίτηση που θα συμπληρωθεί στο Δημοτικό Σχολείο.

Τηλέφωνο σχολείου :2892051391

Οι εγγραφές θα γίνονται καθημερινά από τις: 10:00πμ έως 12:30μμ