Συγκέντρωση συσκευασιών με ρύζι για το Τμήμα Εθελ.Σαμαρειτών Μοιρών (Ε.Ε.Σ).

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Τυμπακίου θα ήθελαν να ευχαριστήσουν τους Γονείς /Κηδεμόνες των μαθητών/τριών του σχολείου μας  για τη μεγάλη συμμετοχή τους στην προσπάθεια συλλογής συσκευασιών με ρύζι, το οποίο θα διανεμηθεί από τον Ελληνικό  Ερυθρό Σταυρό (Τμήμα Εθελ.Σαμαρειτών Μοιρών) σε οικογένειες που βρίσκονται σε ανάγκη.

Η αλληλεγγύη που δείξατε στους συνανθρώπους μας σε αυτές τις δύσκολες εποχές ήταν συγκινητική. Σημαντικό, όμως ήταν και το μάθημα αλληλοβοήθειας και σεβασμού στο συνάνθρωπο  που διδάχθηκαν  οι μικροί  μαθητές/τριες του σχολείου μας από την κίνησή σας αυτή.

Σας ευχαριστούμε λοιπόν από καρδιάς και σας ευχόμαστε κάθε ευτυχία αυτές τις άγιες ημέρες.

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!

Τυμπάκι,16-12-2022                Εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων