ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α ΄ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023

2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ   ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ     2022-2023

Σας γνωρίζουμε ότι, σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις , εγγράφονται στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1/1/2016 έως 31/12/2016.

Οι εγγραφές  πραγματοποιούνται από  1 έως 20 Μαρτίου 2022,για το σχολικό έτος 2022-2023.Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του/της Διευθυντή/τριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά είναι τα εξής:

1) Πιστοποιητικό Γέννησης ( το οποίο θα φροντίσει το Δημοτικό Σχολείο αυτεπάγγελτα να αναζητήσει από το Πληροφοριακό Σύστημα myschool).

2) Επίδειξη Βιβλιαρίου Υγείας Παιδιού (Β.Υ.Π), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

3) Το Ατομικό Δελτίο Υγείας  Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)

4)  Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου  και Πιστοποιητικό Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

5)  Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

Τυμπάκι,  24/02/2022

ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ