Οι Βασιλόπιτες του 2019

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΚΑΦΙΔΑΚΙΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 18-01-2019

Με ενθουσιασμό και μεγάλη χαρά σήμερα Παρασκευή 18 Ιανουαρίου 2019 οι μαθήτριες και οι μαθητές  κάθε τάξης του σχολείου μας ξεχωριστά μαζί με τους εκπαιδευτικούς τους  έκοψαν τις καθιερωμένες ετήσιες  βασιλόπιτες για μια δημιουργική χρονιά. Ο/η τυχερός/η  της  κάθε τάξης που βρήκε το φλουρί κέρδισε από μια διπλή πρόσκληση για τον κινηματογράφο του Άργους προσφορά  του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου Σκαφιδακίου.

Ευχαριστούμε πολύ τους γονείς που ανταποκρίθηκαν με προθυμία  στο κάλεσμά μας και παρόλες τις υποχρεώσεις τους, ετοίμασαν εθελοντικά και προσέφεραν ως χορηγία έξι πεντανόστιμες  βασιλόπιτες σε κάθε μία τάξη του σχολείου.

Ευχόμαστε σε όλους και όλες «Καλή κι Ευλογημένη χρονιά!».