ΕΝΑΡΚΤΗΡΙΑ ΣΥΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Η μετακίνηση στην Κύπρο αποτελεί μέρος των προγραμματισμένων δραστηριοτήτων του προγράμματος Erasmus+ KA220 με τίτλο “Shatter the grey!” στο οποίο συμμετέχει και συντονίζει το Δημοτικό Σχολείο Ορμύλιας για τα σχολικά έτη 2022-2024.

Καιρό πριν την εναρκτήρια μετακίνηση στην Κύπρο, οι συντονιστές των σχολείων-οργανισμών του έργου συναντήθηκαν διαδικτυακά, μετά από πρόσκληση της συντονίστριας του έργου κ. Νικήτα Παναγιώτας, για να γνωριστούν καλύτερα και να συζητήσουν οργανωτικά και διαχειριστικά θέματα.

Συμφωνήθηκε το νέο χρονοδιάγραμμα δραστηριοτήτων του έργου και έτσι αποφασίστηκε η πρώτη συντονιστική συνάντηση να λάβει χώρα στην Κύπρο για το διάστημα από τις 20 έως τις 24 Φεβρουαρίου.

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ – NEWSLETTER