Εκδηλώσεις για την επέτειο του Πολυτεχνείου σχολικού έτους 2022-23

Αγαπητοί γονείς, κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2022 , θα πραγματοποιηθεί η σχολική μας γιορτή για την Επέτειο του Πολυτεχνείου, που διοργανώθηκε από τους μαθητές/τριες της Ε΄-ΣΤ’ τάξης του σχολείου μας.

Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο χωρίς τσάντες, με ένα μπουκέτο λουλούδια, στις 8:15΄π.μ.

Η αποχώρηση όλων των μαθητών/τριών θα γίνει στις 10:00 π.μ.(πρωινό και ολοήμερο πρόγραμμα).

Εορταστικές Εκδηλώσεις 28ης Οκτωβρίου

Με λαμπρότητα γιορτάστηκε και φέτος η επέτειος  του έπους του 1940 και η γιορτή της σημαίας στο σχολείο μας, με θεατρικά, ποιήματα και τραγούδια! Συγχαρητήρια σε όλους τους  μαθητές/τριες των Β΄, Γ΄ και Δ΄ τάξεων, καθώς και στους εκπαιδευτικούς τους , που  διοργάνωσαν τη γιορτή . Ευχαριστούμε όλους τους επίσημους καλεσμένους , γονείς και κηδεμόνες που μας τίμησαν με την παρουσία τους!

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους όσοι συμμετείχαν στην παρέλαση!

Επίσκεψη Σεβασμιώτατου Μητροπολίτη Διδυμοτείχου, Ορεστιάδος και Σουφλίου

Στις 24 Οκτωβρίου 2022, με μεγάλη χαρά, υποδεχθήκαμε στο σχολείο μας  τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Διδυμοτείχου, Ορεστιάδος και Σουφλίου κ. κ. Δαμασκηνό, ο οποίος  μοίρασε σχολικά είδη στους μαθητές/τριες του σχολείου μας και παιχνίδια στα νήπια.  Στο πλαίσιο της επίσκεψής του συνομίλησε  με τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές/τριες του σχολείου και ευχήθηκε στους μεν εκπαιδευτικούς υπομονή και όρεξη για προσφορά,  στους δε μικρούς μαθητές/τριες φώτιση Θεού και επιτυχία.