ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ

Ιστολόγιο του Δημοτικού Σχολείου Λιδωρικίου

Καλημέρα κόσμε!

Φεβ 201822

Καλωσήρθατε στο Blog του Δημοτικού  Σχολείου Λιδωρικίου Φωκίδας!

Λίγα λόγια γι’ αυτό: Ένα πολύ παλιό, πέτρινο σχολείο που ωστόσο είναι καλοδιατηρημένο, γεμάτο δραστήριους εκπαιδευτικούς, μαθήτριες και μαθητές.Έχει καταπληκτική θέα στη Λίμνη του Μόρνου και στο εσωτερικό του επικρατεί φιλική και εγκάρδια ατμόσφαιρα. Η δημιουργία του  blog είναι κάτι που επιθυμούσαμε από καιρό κι ελπίζουμε να καταφέρουμε να επικοινωνούμε μαζί σας.

Ένα Σχόλιο στο άρθρο

“Καλημέρα κόσμε!”

1. Φεβρουάριος 22, 2018 στις 10:15       Ένας σχολιαστής WordPress Έγραψε:

Γεια σας, αυτό είναι ένα σχόλιο.
    Για να ξεκινήσετε με την έγκριση, επεξεργασία και διαγραφή σχολίων, παρακαλώ επισκεφθείτε την οθόνη Σχόλια στον Πίνακα Ελέγχου.
    Τα άβαταρ των σχολιαστών προέρχονται από το Gravatar.

1. 16/11/: Διεθνής Ημέρα Ανεκτικότητας
    Ο ΟΗΕ είχε ανακηρύξει το 1995 «Έτος Ανεκτικότητας», σε μια προσπάθειά του να ευαισθητοποιήσει το παγκόσμιο κοινό για την ανάγκη αποδοχής του διαφορετικού στις ανθρώπινες σχέσεις. Φυσικό επακόλουθο ήταν η καθιέρωση της Παγκόσμιας Μέρας Ανεκτικότητας την 16η Νοεμβρίου κάθε χρόνου, αρχής γενομένης από το 1996. Γιατί «η ανεκτικότητα και η εμπιστοσύνη στις ανθρώπινες κοινωνίες δεν χτίζεται σε ένα βράδυ, αλλά χρειάζεται χρόνο και προσπάθεια», σύμφωνα με τον Διεθνή Οργανισμό.