“Μια Συναρπαστική Θεατρική Εμπειρία για τους Μαθητές του Σχολείου μας: “Ομήρου Ιλιάδα” στο Christmas Theater”

IMG 20240206 102053

Η πολύπλευρη ανάπτυξη των παιδιών μας είναι πάντα στο επίκεντρο των προσπαθειών μας ως εκπαιδευτική κοινότητα, και το πρόσφατο θεατρικό γεγονός προσέφερε μια μοναδική ευκαιρία για παιδαγωγική εμπειρία και διασκέδαση. Οι μαθητές της Γ’ και Δ’ τάξης παρακολούθησαν τη θεατρική παράσταση «Ομήρου Ιλιάδα» στο Christmas Theater , σκηνοθετημένη από την Κάρμεν Ρουγγέρη, στις 21η  Νοεμβρίου, ενώ οι μαθητές της Α’ και Β’ τάξης απόλαυσαν την παράσταση την 6η Φεβρουαρίου.

Η “Ομήρου Ιλιάδα” αποτελεί μια συναρπαστική θεατρική περιπέτεια, που παρουσιάζει τον Τρωικό πόλεμο. Με ζωντανές ερμηνείες και εντυπωσιακά σκηνικά, οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να ταξιδέψουν πίσω στον χρόνο και να ζήσουν τις συναρπαστικές περιπέτειες των ηρώων της Ιλιάδας.

Η εμπειρία αυτή αποτέλεσε μια μοναδική ευκαιρία για τους μαθητές να συνδυάσουν την ψυχαγωγία με τη μάθηση, με επίκεντρο τον πολιτισμό και τη λογοτεχνία.