Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Το πρόγραμμα λειτουργίας του Δημοτικού Σχολείου Κλειτορίας το τριήμερο από 26 Οκτωβρίου έως 28 Οκτωβρίου 2021 διαμορφώνεται ως εξής:

• Την Τρίτη 26 Οκτωβρίου, εορτή του Αγίου Δημητρίου, το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω της τοπικής αργίας.
  • Την Τετάρτη 27 Οκτωβρίου θα γίνει η γιορτή για την 28η Οκτωβρίου 1940 ανά τάξη, χωρίς την παρουσία γονέων. Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο από τις 08:15π.μ. έως τις  08:30π.μ.  και θα αναχωρήσουν στις 10:00π.μ. Τα δρομολόγια θα γίνουν  κανονικά.
  • Την Πέμπτη 28 Οκτωβρίου οι μαθητές θα προσέλθουν στο χώρο του σχολείου από τις 08:45π.μ. έως τις 09:00 π.μ. Όλοι μαζί θα αναχωρήσουμε  09:15 για την πλατεία. Στην εκκλησία θα παραστεί μόνο αντιπροσωπεία μαθητών (ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες). Η παρέλαση και όλες οι εκδηλώσεις στην πλατεία θα γίνουν κανονικά τηρουμένων όλων των απαραίτητων μέτρων προστασίας. Τα δρομολόγια θα γίνουν κανονικά.
  • Οι μαθητές την ημέρα της παρέλασης θα φοράνε μπλε παντελόνι ή φούστα τα κορίτσια και άσπρη μπλούζα ή πουκάμισο.

Από το Δημοτικό Σχολείο