ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΔΡΑΣΗ – «Η ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΤΡΙΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ» & «ΑΣΦΑΛΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ»

ΑΣΦΑΛΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ2

Την Πέμπτη 22 Φεβρουαρίου οι μικροί μαθητές υποδέχτηκαν τις κ. Ανδρονίκη Λιόλου, κοινωνική λειτουργό και Μαρία Γιαννέκα, μαία, του Κέντρου Υγείας Αλεξάνδρειας στο πλαίσιο υλοποίησης δράσεων, παρεμβάσεων του μαθητικού πληθυσμού από το Υπουργείο Υγείας. Η κ. Ανδρονίκη Λιόλου ενημέρωσε και ευαισθητοποίησε τους μαθητές των τάξεων Ε΄ και Στ΄ σχετικά με την «Αξία της Τρίτης Ηλικίας – Κατανοώντας και Φροντίζοντας τον Παππού και τη Γιαγιά» και η κ. Λιόλου τους μαθητές όλων των τάξεων με θέμα «Ασφαλής Κολύμβηση». Ευχαριστούμε θερμά τις κ. Γιαννέκα και Λιόλου οι οποίες ενθουσίασαν τους μαθητές με την ενημέρωση τους, τα διαδραστικά παιχνίδια, την αλληλεπίδραση με τις ερωτήσεις τους και κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των μικρών μαθητών μας.

2 3Η ΗΛΙΚΙΑ   3Η ΗΛΙΚΙΑ

ΑΣΦΑΛΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ-ΝΕΑ, ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ-ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.