ΜΑΘΗΤΙΚΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ – ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Αξιότιμοι κύριες κύριοι, καλημέρα και καλή σχολική χρονιά.

Σύμφωνα με την εγκύκλιο (20/3/2020) του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, οι μαθητές/τριες της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης μπορούν να αποκτήσουν λογαριασμό χρήστη στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (Π.Σ.Δ.), με τον  οποίο μπορούν να έχουν πρόσβαση  στις υπηρεσίες του Πανελληνίου Σχολικού Δικτύου (ΠΣΔ)  (https://www.sch.gr/services).

Παρακαλούμε για

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Με χαρά σας ανακοινώνουμε ότι το σχολείο μας εντάχθηκε στο Δίκτυο Σχολικών Βιβλιοθηκών.
Η Library4all μας βοήθησε στον εμπλουτισμό της νεοσύστατης βιβλιοθήκης μας με 40 καινούρια βιβλία παιδικής λογοτεχνίας.

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2021-22

Διευθυντής: Σαράντης Βασίλης

Εκπαιδευτικοί

Α΄ τάξη: Αφουξενίδου Νίνα

Β΄ τάξη: Τούλιου Μαρία

Γ΄ τάξη: Μπεμπέκη Αγγελική

Δ΄ τάξη: Καντζανός Εμμανουήλ

Ε΄ τάξη: Μωυσίδου Ειρήνη

Στ΄ τάξη: Γλυκού Αντιγόνη

Αγγλικά: Τουπλικιώτη Σοφία

Γυμναστική:

Εικαστικά: Καραβίδα Τριάδα

Τ.Π.Ε. : Ντακαρέλα

Α Γ Ι Α Σ Μ Ο Σ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο αγιασμός για την έναρξη

της νέας σχολικής χρονιάς 2021-2022

του Δημοτικού Σχολείου & Νηπιαγωγείου Κλειδίου

θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου

και ώρα 09:00 π.μ. Λόγω των μέτρων κατά της πανδημίας,

η είσοδος  των μαθητών  θα επιτραπεί μόνο με την επίδειξη

βεβαίωσης αρνητικού αποτελέσματος αυτοδιαγνωστικού

ελέγχου (self test)

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ

Πρόγραμμα NEMESIS HORIZON 2020

Στο πλαίσιο του προγράμματος NEMESIS HORIZON 2020 οι μαθητές της Δ΄ τάξης Δημοτικού μαζί με την καθηγήτρια των αγγλικών κ. Τουπλικιώτη Σοφία αναλαμβάνουν ενεργό ρόλο στη διόρθωση και στην επίλυση των προβλημάτων του σχολείου τους.

Σε συνεργασία με κοινωνικούς επιχειρηματίες (AGRIS), κατάλληλα εξειδικευμένο προσωπικό (γεωπόνος κ. Κουφάκης), γονείς, διευθυντή του σχολείου,

Πασχαλινές αβγομαχίες

Μπορεί, λόγω της κατάστασης, το σχολείο να ήταν κλειστό, οι μαθητές της πρώτης τάξης ωστόσο αποφάσισαν να γιορτάσουν το Πάσχα, έστω και ετεροχρονισμένα! Οργάνωσαν, λοιπόν, με την κυρία τους αβγομαχίες. Η μάχη διασκέδασε τα παιδιά και την κυρία Σοφία παρόλο που δεν ανέδειξε ξεκάθαρο νικητή!
Και του χρόνου!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Ο  Διευθυντής και το Διδακτικό Προσωπικό του Δημοτικού Σχολείου  Κλειδιού εκφράζουν  τις θερμές ευχαριστίες τους στην εταιρεία  AGRIS  A.E. με έδρα το Κλειδί Ημαθίας για την ευγενική χορηγία ανθοκομικών ειδών και καλλωπιστικών  δενδρυλλίων, με σκοπό την υλοποίηση του ευρωπαϊκού προγράμματος NEMESIS (Empowering The Changemakers of Tomorrow) από τους μαθητές.

Είναι αξιέπαινη η διάθεση και η