ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ!

Hand drawn vector doodle school icons and symbols.

Αγόρια και Κορίτσια του Δ.Σ. Κάτω Γέφυρας!

Ανεβάστε στο PADLET των εικαστικών τις δημιουργίες που φτιάξατε αυτές τις μέρες! Με πολύ εύκολο τρόπο, αφού μπείτε στον σύνδεσμο https://padlet.com/jpavlopoulou11/9g3vcwhijhm54iwp , στη συνέχεια πατώντας στο + κάτω δεξιά , ανεβάζετε την φωτογραφία του έργου σας είτε απο κινητό, tablet ή υπολογιστή.

Μετάβαση στο padlet.com

Δεν χρειάζονται κωδικοί, και είναι συνδεδεμένο και με το e-me blog :

Εικαστικά με υλικά που βρίσκουμε στην φύση!

Ήρθε η ώρα να ζωγραφίσουμε τα πετραδάκια μας! Ο,τι βρείτε στην αυλή σας ή γύρω σας!

Υλικά: μαρκαδόροι του σχολείου, νερομπογιές, τέμπερες, ξυλομπογιες, όζα νυχιών, ό,τι έχετε διαθέσιμο. Οι ανεξίτηλοι μαρκαδόροι και το σβυστικό είναι επίσης πολύ καλά υλικά για την πέτρα. Αυτο το “γυάλισμα” που παρατηρείτε στις φωτογραφίες είναι βερνίκι. Δηλαδή γυαλιστικό και προστατευτικό για το χρώμα. Ένα διάφανο βερνίκι νυχιών κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά όπως η πολύ απλή μας κόλλα -οχι η στικ, η υγρή, αρκει να είναι διάφανη ή άσπρη , αυτή που χρησιμοποιούμε στο σχολείο. Απλώνουμε Με ένα πινελάκι ή με τα χέρια μας και μετά πλενόμαστε καλα. Αφήνουμε στον ηλιο να στεγνώσουν καλά και μετά είναι έτοιμες για το παιχνίδι μας!

Εάν δεν μπορείτε να ανεβάσετε στο e-me, το padlet είναι μια καλή και εύκολη λύση:

Δημιουργήθηκε με το Padlet

Όπως πάντα, μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μου και μέσω mail

Σας περιμένω με χαρά, να συνεχίσουμε την επικοινωνία μας -έστω και απο τον υπολογιστή!

Μπορείτε να δείτε τις εργασίες που έχουν αναρτηθεί και να ξεκινήσετε όποιες και όσες θέλετε -ας έχει περάσει η ημερομηνία τους -δεν πειράζει!

Τις επόμενες ημέρες να είστε σε επιφυλακή, γιατί θα αναρτηθούν καινούριες εργασίες!

με αγάπη,

κ. Ιωάννα (Εικαστικά)

(αν πατήσετε στις παρακάτω εικόνες, σας βγάζει πάλι στις σελίδες που αναφέρονται πιο πάνω)