Κλειστά τα σχολεία τη Δευτέρα, 31 Ιανουαρίου – Τηλεκπαίδευση

1tilekpaideysi

Αγαπητοί/-ές  γονείς,

Αφού ευχηθούμε στα παιδιά σας, τους μαθητές και τις μαθήτριές μας,  με αφορμή  τη γιορτή των Τριών Ιεραρχών,  Χρόνια Πολλά και καλή πρόοδο,

σας ενημερώνουμε ότι,  ο Δήμαρχος Θηβαίων κ. Αναστασίου, λαμβάνοντας υπόψη τις δυσμενείς συνθήκες, αποφάσισε  την αναστολή της διά ζώσης λειτουργίας των σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου , τη Δευτέρα , 31 Ιανουαρίου2022.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ  ΔΗΜΟΥ

Ως εκ τούτου, το σχολείο θα λειτουργήσει και αύριο με  σύγχρονη  «εξ  αποστάσεως» εκπαίδευση (τηλεκπαίδευση) σε  ΠΡΩΙΝΟ ΩΡΑΡΙΟ και σύμφωνα με το διδακτικό ωράριο και το Εβδομαδιαίο Ωρολόγιο Πρόγραμμα Μαθημάτων, τα οποία σας έχουν ήδη αποσταλεί.

Με τη βεβαιότητα της θετικής ανταπόκρισης, παρακαλούμε και πάλι για τις δικές σας ενέργειες.

ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ