oloimero1493977797

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Σας ενημερώνουμε ότι το Ολοήμερο Πρόγραμμα του Σχολείου μας λειτουργεί Τετάρτη, Πέμπτη και Παρασκευή και μέχρι τις 15:00Κάθε Τετάρτη, Πέμπτη και Παρασκευή, οι μαθητές  που είναι εγεγγραμμένοι στο Ολοήμερο Πρόγραμμα σχολάνε όλοι στις 15:00, λόγω έλλειψης διδακτικών ωρών.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΙΤΙΣΗ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Μέχρι την έναρξη λειτουργίας του προγράμματος «Σχολικά Γεύματα», τα παιδιά στο Ολοήμερο Πρόγραμμα θα πρέπει να έχουν μαζί τους φαγητό που δεν θέλει ψυγείο και δεν χρειάζεται να ζεσταθεί, π.χ. πίτα ή τοστ ή κάποιο άλλο φαγητό που κρίνετε εσείς ότι δεν θα χαλάσει εκτός ψυγείου και τα παιδιά σας θα το φάνε χωρίς να ζεσταθεί.

Στο τσαντάκι του Ολοήμερου, θα έχουν πετσετούλα (μικρή πετσέτα κουζίνας), κουτάλι ή πιρούνι (αν χρειάζεται),  χαρτομάντιλα ή χαρτοπετσέτες, υγρά μαντιλάκια και το φαγητό τους σε σακουλίτσα ή σε τάπερ.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου