Εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών/-τριών της Γ’, Δ’, Ε’ και Στ’ τάξης στον Πόλο Εκπαιδευτικής Καινοτομίας, Τεχνολογίας, Πληροφορίας, Επικοινωνιών (ΠΕΚΤΠΕ) Φλώρινας

Ιούν 20243

Οι μαθητές/-τριες της Γ’ και Δ’ τάξης επισκέφτηκαν τον Πόλο Εκπαιδευτικής Καινοτομίας Τ.Π.Ε Φλώρινας. Εκεί γνώρισαν το εκπαιδευτικό πακέτο ρομποτικής Spike Essential και κατασκεύασαν μία κούνια στα πλαίσια της λειτουργίας ενός λούνα παρκ.

Με τη σειρά τους μαθητές/-τριες της Ε’ και Στ’ τάξης ήρθαν σε επαφή με το ίδιο εκπαιδευτικό πακέτο και κατασκεύασαν ένα «λεωφορείο».

Όλοι/-ες μαθητές/-τριες  και συνοδοί εκπαιδευτικοί φύγαμε με ένα πλατύ χαμόγελο στα χείλη μας ανανεώνοντας το ραντεβού μας και για επόμενη φορά.

Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Σωτήρη και την κ. Έλενα για την υπέροχη φιλοξενία και καθοδήγηση.

Πέτρος Ν. Μηλώσης

Ιούνιος 2024