“Το πηγάδι των ευχών” στο σχολείο μας

Οκτ 201722

το πηγάδι των ευχών (4) Την Τετάρτη 18 Οκτωβρίου όλοι οι μαθητές του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν τη διαδραστική-μουσική θεατρική παράσταση, η οποία έγινε στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων.

Ο Πίτερ Παν, η Άριελ, η Χιονάτη και ο Πινόκιο βρίσκονται ξαφνικά στην καρδιά ενός πυκνού δάσους, μπροστά από ένα πηγάδι. Και τους τέσσερις ήρωες τους συναντάμε κάποια χρόνια μετά από τις γνωστές ιστορίες τους. Έχουν όμως αλλάξει… Μια σειρά από γεγονότα, είχαν ως αποτέλεσμα και οι τέσσερις να εμφανίζουν διαφορετικό χαρακτήρα από τον γνωστό των παραμυθιών… Στόχος και των τεσσάρων ηρώων είναι να ξαναβρούν τον εαυτό τους και να επαναφέρουν την ευτυχία στις ζωές τους! Το μονοπάτι για να το καταφέρουν όμως είναι μόνο ένα. Το μονοπάτι της αλήθειας! Κι ο μοναδικός τρόπος για να φτάσουν ένα βήμα πιο κοντά στον στόχο τους, είναι να κάνουν μια ευχή στο μαγικό πηγάδι. Χρειάζονται τέσσερα νομίσματα, ένα για κάθε ευχή, όμως βρίσκουν μονάχα ένα!

το πηγάδι των ευχών (5)

Οι μαθητές συμμετείχαν ενεργά και χάρηκαν την παράσταση.

το πηγάδι των ευχών (4)

Ευχαριστούμε θερμά τους συντελεστές για την εξαιρετική παρουσία τους και για την ευγενέστατη προσφορά να γίνει η παράσταση σε χώρο του σχολείου μας.

Οκτώβριος 2017

7/8/1964: Η Τουρκία βομβαρδίζει θέσεις των Ελληνοκυπρίων στην Κύπρο.