Βραβείο σε Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φιλοζωίας!!

Το 1ο Βραβείο στην κατηγορία “Αφίσα”  Γ΄ – Δ΄ τάξης Δημοτικού Σχολείου κατέκτησαν οι μαθητές του 3ου τμήματος σε Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φιλοζωίας!

IMG 20240227 112219

Οι μαθητές του 3ου τμήματος με την καθοδήγηση της δασκάλας τους Ζιώγα Ζωής  και την πολύτιμη βοήθεια της Παπαγεωργίου Αντωνίας συμμετείχαν στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φιλοζωίας για μαθήτριες και μαθητές των Νηπιαγωγείων και των Δημοτικών Σχολείων των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης της χώρας και αντίστοιχων Σχολικών Μονάδων του Εξωτερικού, με Θέμα: «Συμβιώνοντας με τα ζώα», που διοργάνωσε η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας! IMG 20240227 115854

Η αφίσα που δημιουργήθηκε ταξίδεψε μέχρι τη Φλώρινα για να ξεχωρίσει ανάμεσα από πολυάριθμα εικαστικά, λογοτεχνικά, μουσικά και ψηφιακά έργα, ατομικά και συλλογικά, σύμφωνα με τις υποκατηγορίες του διαγωνισμού, στον οποίο έλαβαν μέρος περισσότερες από 500 σχολικές μονάδες από όλη την Ελλάδα. Στον διαγωνισμό κατατέθηκαν συνολικά 3.148 έργα!

Το σύνολο των έργων βρίσκεται στο παρακάτω βίντεο:

Συγχαρητήρια στους μικρούς καλλιτέχνες!