Ενημέρωση για τον ΣΕΙΣΜΟ

Στο χώρο του σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε σήμερα επιμορφωτική ενημέρωση για τον ΣΕΙΣΜΟ, τα μέτρα που χρειάζεται να λαμβάνουμε ως σχολείο για την προστασία όλων όσων βρίσκονται σε αυτό σε περίπτωση σεισμού και πώς να εκπαιδεύουμε τα παιδιά.

20240416 132235 » (συνέχεια…)

Θέατρο με Μαριονέτες!!!

Το σχολείο μας σήμερα, παρακολούθησε θέατρο με Μαριονέτες. Συγκεκριμένα, παρευρέθηκε στην θεατρική παράσταση *Οι Μύθοι του Αισώπου* στο Μαλλιαροπούλειο θέατρο της Τρίπολης από το Θέατρο Μαριονέτας “Γκότση”.

Lumii 20240416 200957003 1 » (συνέχεια…)

3η Θεματική Ενότητα Εργαστήρια Δεξιοτήτων: “Τα Χέρια Δημιουργούν και Προσφέρουν Αγάπη και Ομορφιές!”

2ο Βραβείο

2ο Βραβείο Ζωγραφικής Αστεριού 23-24

Τα παιδιά του 1ου Τμήματος με την δασκάλα τους Στέλλα Καρκούλη, κέρδισαν το

» (συνέχεια…)

Διακρίσεις στον Διαγωνισμό Ζωγραφικής *Σχεδιάσε το Αστέρι σου – Make a Wish 2023-2024*

Το σχολείο μας σήμερα διακρίθηκε με δύο βραβεία στον διαγωνισμό ζωγραφικής “Σχεδίασε το Αστέρι σου – Make a Wish” 2023-2024. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στο προσωπικό για τις συμμετοχές τους. Συγχαρητήρια!!!

2ο Βραβείο Ε’ & Στ’ Τάξη Ειδικής Αγωγής

» (συνέχεια…)

Ειδικό Δημοτικό και 2ο Νηπιαγωγείο Τρίπολης ενώνουν τις δυνάμεις τους για την Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας

ΑΓΑΠΑΜΕ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΖΩΑ

SmartSelect 20240409 092347 Chrome

Σήμερα στο χώρο του σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε κοινή εκπαιδευτική δράση με

Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας

Αγαπάμε όλα τα ΖΩΑ

Τα παιδιά του 1ου και 3ου Τμήματος του σχολείου μας, με τις υπεύθυνες εκπαιδευτικούς τους Στέλλα Καρκούλη και Ζωή Ζιώγα αντίστοιχα, πραγματοποίησαν συνεργατική εκπαιδευτική δράση, σχετικά με την 4η Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας.