Δράσεις στην πολη
Με βάση τον τριμηνιαίο προγραμματισμό αλλά και τον προγραμματισμό για τα εργαστήρια δεξιοτήτων, οι μαθητές του 2ου τμήματος συνοδευόμενοι από τη δασκάλα της τάξης κα Τριανταφύλλου αλλά και την κον.
Με βάση τον τριμηνιαίο προγραμματισμό αλλά και τον προγραμματισμό για τα εργαστήρια δεξιοτήτων, οι μαθητές του 2ου τμήματος συνοδευόμενοι από τη δασκάλα της τάξης κα Τριανταφύλλου αλλά και την κον.
Οι μαθητές του 1ου τμήματος, με την συνοδεία της υπεύθυνης εκπαιδευτικού τους κ. Στέλλα Καρκούλη και της κοινωνικού λειτουργού του σχολείου μας κ. Παναγιώτα
Το 1ο Τμήμα του σχολείου μας, ολοκλήρωσε το πρόγραμμα εκπαίδευσης *ΧΟΠΑ ΗΡΩΕΣ 112* για τη φετινή σχολική χρονιά.
Η εκπαίδευση
Σήμερα στον χώρο του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου πραγματοποιήθηκε ενημερωση για τις πρώτες βοήθειες από τη Νοσηλεύτρια-Εκπαιδεύτρια του Ε.Ε.Σ. Τρίπολης κα. Μαρία Σταματοπούλου.
Το προσωπικό
Στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας σήμερα, πραγματοποιήθηκε κοινή δράση στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής με την Α’ τάξη του 11ου Δ.Σχ. Τρίπολης.