Μην πετάξεις τίποτα, φτιάξε κάτι!!!
Συνδυαστικά με τον τριμηνιαίο προγραμματισμό και τα εργαστήρια δεξιοτήτων στη θεματική ενότητα Δημιουργώ και Καινοτομώ- Δημιουργική σκέψη και πρωτοβουλία με υποθεματική Γνωριμία με τα επαγγέλματα επιλέξαμε
Συνδυαστικά με τον τριμηνιαίο προγραμματισμό και τα εργαστήρια δεξιοτήτων στη θεματική ενότητα Δημιουργώ και Καινοτομώ- Δημιουργική σκέψη και πρωτοβουλία με υποθεματική Γνωριμία με τα επαγγέλματα επιλέξαμε
Το προσωπικό της σχολικής μας μονάδας επιμορφώθηκε σχετικά με την δημιουργία και οργάνωση ενός ιστολογίου μέσω των εφαρμογών και δυνατοτήτων που παρέχει το πανελλήνιο σχολικό δίκτυο.