Επίσκεψη στο Lab2Art

Την Παρασκευή 19 Απριλίου το σχολείο μας επισκέφθηκε το εργαστήρι Lab2Art στο Λουτράκι. Εκεί η υπεύθυνη του εργαστηρίου μας υποδέχθηκε θερμά και έδειξε στους μαθητές μας τεχνικές διαχείρισης του πηλού. Τέλος οι μαθητές μας δημιούργησαν κούπες και ότι άλλο τους ευχαριστούσε! Ευχαριστούμε για τη φιλοξενία και ευχόμαστε Καλό Πάσχα!

Πασχαλίτσες με το ΙΕΚ Ευρωπρόοδος

Την Πέμπτη 18 Απριλίου οι μαθητές μας είχαν την χαρά να υποδεχτούν τους μάγειρες από το ΙΕΚ Ευρωπρόοδος και να φτιάξουμε πασχαλίτσες με σοκολατένια αυγά και ζαχαρόπαστα! Θέλουμε να ευχαριστήσουμε το ΙΕΚ Ευρωπρόοδος και όλους όσους μας επισκέφθηκαν γιατί πρόσφεραν μια πολύ όμορφη εμπειρία στους μαθητές μας, δημιούργησαν κάτι όμορφο με τα χεράκια τους και ένιωσαν απίστευτη χαρά! Καλές γιορτές σε όλους!