Μπισκοτάκια από το ΙΕΚ Ευρωπρόοδος

Την Τρίτη 12 Μαρτίου επισκέφθηκαν το σχολείο μας μαθητές και εκπαιδευτικοί του ΙΕΚ Ευρωπρόοδος και έφτιαξαν με τους μαθητές μας υπέροχα μπισκοτάκια με ζωάκια. Οι μαθητές μας έπλασαν με τη ζαχαρόπαστα και ένιωσαν την χαρά της ολοκλήρωσης ενός δικού τους προϊόντος. Ευχαριστούμε πολύ το ΙΕΚ Ευρωπρόοδος για την συνεργασία!

Εκδρομή στο Ναύπλιο

Την Πέμπτη 7 Μαρτίου με αφορμή το αποκριάτικο κλίμα το σχολείο μας πραγματοποίησε εκπαιδευτική εκδρομή στο Ναύπλιο. Στην εκδρομή συμμετείχαν οι μαθητές του σχολείου μας με τους γονείς και κηδεμόνες τους. Αρχικά ξεναγηθήκαμε στο χώρο όπου βρισκόταν μια αφρικάνικη έκθεση και στην συνέχεια οι μαθητές μας κλήθηκαν να δημιουργήσουν δικές του αφρικάνικες αποκριάτικες μάσκες. Μικροί και μεγάλοι διασκέδασαν και περιμένουμε με ανυπομονησία την επόμενη εκδρομή μας!

Παιδικό πάρκο

Την Τετάρτη 6 Μαρτίου στο πλαίσιο του Εξωτερικού Προγράμματος το σχολείο μας μετέβει σε μια κοντινή παιδική χαρά με σκοπό την σύσφιξη σχέσεων μεταξύ των μαθητών, την ανάπτυξη κοινωνικών δεξιοτήτων και οικολογικής συνείδησης μέσα από την επαφή με τη φύση.