Χριστουγεννιάτικη Διάθεση και Χριστουγεννιάτικες Κατασκευές στο Σχολείο μας..

Χριστουγεννιάτικη διάθεση και χριστουγεννιάτικες κατασκευές στο Σχολείο μας!

Με ανυπομονησία για τα Χριστούγεννα και τις γιορτές που έρχονται οι μαθητές όλων των τάξεων, με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών, δημιούργησαν πολλές κατασκευές και στολίδια: όμορφες κάρτες για να ευχηθούν στα αγαπημένα πρόσωπα, πολύχρωμους χριστουγεννιάτικους Αγ. Βασίληδες , αγγελάκια, χριστουγεννιάτικα, χιονισμένα τοπία, γιορτινά ξύλινα διακοσμητικά, μια ωραία φάτνη, μπαλόνια χρωματιστά, βάζα με γιορτινές συνθέσεις, δωράκια μέσα σε μικρά κουτάκια, ξύλινα ημερολόγια κουτάλες και ημερολόγια καραβάκια, ζωγραφισμένα και στολισμένα. Όλοι ήταν γεμάτοι χαρά και ανυπομονησία για τις γιορτές! Στολίστηκαν τα δέντρα σε κάθε τάξη και όλοι περιμένουμε να γιορτάσουμε τη γέννηση του Χριστού, την Πρωτοχρονιά, τα Θεοφάνεια ! Περάσαμε πραγματικά πολύ όμορφες στιγμές!

Καλές Γιορτές με Υγεία, Αγάπη, Φως και Αισιοδοξία στη ζωή μας!