ΖΩΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Ο καιρός έφτιαξε και εμείς αποφασίσαμε να ομορφύνουμε περισσότερο το σχολείο μας , ζωγραφίζοντας στους τοίχους. Ευχαριστούμε πολύ την κ. Μάνια και την κ. Μαρία για την πολύτιμη βοήθεια.

IMG 1878IMG 1879IMG 1880

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

Η μαθήτρια της Β’ τάξης του σχολείου μας Μαριλένα Ρ. βραβεύτηκε για τη ζωγραφιά της με θέμα την ¨Εθελοντική Αιμοδοσία¨ στην όμορφη και επιτυχημένη εκδήλωση που οργάνωσε ο Σ.Ε.Π.Ε. Λιβαδειάς σε συνεργασία με το Δήμο Λεβαδέων!

ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ

Στα πλαίσια διοργάνωσης ημέρας Αιμοδοσίας από το Σύλλογο Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Λιβαδειάς στις 13/5, οι μαθητές του σχολείου μας ενημερώθηκαν για τη σημασία και την αξία της αιμοδοσίας.

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ

Πριν έρθουν οι πασχαλινές μας διακοπές αποφασίσαμε να πραγματοποιήσουμε μια εκπαιδευτική εκδρομή στη Θήβα και να επισκεφτούμε το υπέροχο μουσείο της και το Πάρκο Κυκλοφορικής Αγωγής και περάσαμε μια όμορφη και διαφορετική Πέμπτη!

IMG 1366IMG 1371

ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ALL FOR BLUE

Είχαμε μια ενδιαφέρουσα διαδικτυακή συνάντηση με την ομάδα της All for Blue. Μας ενημέρωσαν για τη μεγάλη οικολογική καταστροφή των θαλασσών από τον άνθρωπο, για τους καρχαρίες που κινδυνεύουν από εμάς και για το ότι πρέπει να αλλάξουμε συνήθειες ΑΜΕΣΑ.. Ας ελπίσουμε να γίνουμε η αλλαγή που θέλουμε να δούμε στον κόσμο…

25 ΜΑΡΤΙΟΥ

Σήμερα παραμονή της εθνικής μας γιορτής ήρθαμε στο σχολείο για να τραγουδήσουμε επετειακά τραγούδια, να μάθουμε πληροφορίες για τις μάχες των προγόνων μας και να φωνάξαμε δυνατά τη φράση από το Θούριο του Ρήγα Φεραίου που ακόμα και σήμερα είναι επίκαιρη!

ΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑ

Φτιάξαμε το πρώτο μας βιβλιαράκι για το ηλιακό μας σύστημα και περάσαμε όμορφα! Παρακολουθήσαμε και ένα ενδιαφέρον εκπαιδευτικό βίντεο που μας έδωσε πολλές χρήσιμες πληροφορίες για το βιβλίο μας!

IMG 0939 1