Οι μαθητές/τριες της Δ’ και της Ε’ τάξης παρουσιάζουν τα ολυμπιακά αθλήματα

Στα πλαίσια του εκπαιδευτικού προγράμματος «Ολυμπιακή Παιδεία – 4η Ολυμπιακή Εβδομάδα στα σχολεία» με σύνθημα ” Η Ολυμπιακή εβδομάδα στον δρόμο για το Παρίσι 2024″ που συμμετείχαν τον Απρίλιο, οι μαθητές/τριες παρουσιάζουν τα Ολυμπιακά αθλήματα με τον δικό τους τρόπο στο βίντεο που ακολουθεί (κάντε κλικ στην εικόνα):

Screenshot gia link

Υπό τον συντονισμό των εκπαιδευτικών Καραντζούλη Ιωάννας (ΠΕ70), Νταλαούτη Κατερίνας (ΠΕ06) και Γώγου Μαρίας (ΕΒΠ), ετοίμασαν και εκτέλεσαν χορογραφίες  για να αναδείξουν το ολυμπιακό πνεύμα και τη σημασία του αθλητισμού. Το βίντεο αυτό επίσης θα παρουσιαστεί τον Ιούνιο σε ζωντανή σύνδεση με σχολεία της Δυτικής Μακεδονίας και της Σλοβακίας (Μπρατισλάβα), με τα οποία συνεργαζόμαστε στο πρόγραμμα Erasmus.