Stay safe online, eTwinners!

Στα πλαίσια των δράσεων για την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο, οι μαθητές του σχολείου μας, του Δ.Σ. Άσσου Κορινθίας, Ε.Δ.Σ. Βούπερταλ Γερμανία και του σχολείου RudolfaStrohala της Κροατίας συζήτησαν για τους κανόνες ασφάλειας στο διαδίκτυο. Στη συνέχεια, με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών διατύπωσαν τις προτάσεις τους σε ένα συνεργατικό έγγραφο google doc ώστε να δημιουργηθεί ένα διαδικτυακό κουίζ στην εφαρμογή Quizziz με τίτλο ‘StaySafeOnline’. Το online quiz και ο κωδικός συμμετοχής διαμοιράστηκε στα υπόλοιπα μέλη του προγράμματος μέσω της εφαρμογής Viber, μέσω της οποίας βρίσκονταν σε διαρκή επικοινωνία όλοι οι συνεργαζόμενοι εκπαιδευτικοί για τη συνέχιση του προγράμματος χωρίς καθυστερήσεις και κωλύματα.

Quiz